Duży wybór srebrnych wisiorków

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Jeśli szukasz zawieszek srebrne, skieruj się tu

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii są zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi również styczność z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.