Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Biżuteria i kosztowności

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatuszkach na http://tinyurl.com/wsthq82.

Od dziesiątek lat jeden z głównych motywów wykorzystywanych przez jubilerów to kwiaty oraz ogólnie flora. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Wśród najważniejszych przytoczyć warto ewidentnie znaczną różnorodność takich motywów, która sprawia, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie możemy nie wspomnieć też o interesującym designie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatuszki tudzież inna biżuteria na bazie wzorów roślinnych – ta wszak doskonale pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i szykownych, wyjściowych sukienek. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatki, aby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatki – wzbogacone kryształkami albo emaliowane

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę efektownym uzupełnieniem każdego stroju – niejednokrotnie stają się wręcz dominującym jej dodatkiem. Aby tak się jednakże stało, muszą być prawidłowo dobrane do danej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych bądź tych ubieranych na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym wyborem do nich są na pewno kolczyki kwiatki wzbogacone kryształkami Swarovskiego albo kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą natomiast wyglądać dobrze przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy również uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Osobną kategorię tworzą kolczyki produkowane z przedtem nieczęsto wykorzystywanych przez jubilerów materiałów, jak przykładowo ceramika, żywica epoksydowa czy drewno.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Pozostałe wzory inspirowane florą

Będąc w dalszym ciągu w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie wspomnieć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który podbił uznanie złotników. Znacznym popytem cieszą się również wzory bazowane na kształcie pnączy i liści. Nieco rzadziej występują – jakkolwiek możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]