Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Biżuteria i kosztowności

Chcesz nabyć srebrne kolczyki? Kliknij tu

Szukając kolczyków należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, formę i materiał, z którego są wytworzone,, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Aktualnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je latem, gdy nie nosi się szalików, odzieży z dużym kołnierzem ani czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże prostszy w zapinaniu, z powodu odchylanej tylnej “klapce”. Często stosuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]