Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Biżuteria i kosztowności

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz mistyczny topaz

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda także w pracy. Ważna jest też mnogość barw, dzięki której łatwiej można dobrać ozdoby do danego stroju.