Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Zamów biżuterię z cyrkoniami

Podczas tworzenia biżuterii artyści bardzo chętnie stosują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii unikalnego wyglądu, znacząco zwiększają cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców może pochwalić się najlepszymi skarbami w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale wersje składające się z innych minerałów mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład przez internet.