Wisiorki z ametystami

Biżuteria i kosztowności Zakupy

Dowiedz się więcej o biżuterii z ametystami na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Meksyku, Urugwaju i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.