Złota i srebrna biżuteria z topazami

Biżuteria i kosztowności

Biżuterię z topazami zamówisz na https://topazy.com.pl

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na świecie, dzięki czemu jest stosowany do produkcji wyrobów ściernych. Oprócz tego jest też jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od dawna są cenione przez złotników i ich klientów. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Kolczyki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z tym metalem. Należy jednak dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są także modele złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i naszyjniki, ale złotnicy wytwarzają także innego rodzaju produkty. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, zaś za srebrne zapłacimy nawet sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By wybrać modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy więc udać się do kilku salonów – a to pochłania dużo wysiłku. By takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę także znaleźć pierścionki czy wisiorki w niższych cenach.