Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Branża budowlana

Więcej informacji o ściągach szalunkowych

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]