Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Branża budowlana

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz okna energooszczędne.

Wytrzymałe okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym nie można zapomnieć przy termomodernizacji budynku. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku znajdziemy w wielu wersjach. Jak są stworzone i co zapewniają?

Okna energooszczędne – komfortowe warunki mieszkania i oszczędność węgla lub oleju opałowego

Drewniane okna wytwarzane są z bezpiecznych dla natury komponentów – m. in. sosny i meranti. Odznaczają się świetnymi atrybutami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z aluminium. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na izolację termiczną stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli ocieplamy lokal przed sezonem grzewczym. Gwarantuje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność drewna lub oleju opałowego. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort cieplny w mieszkaniu. Rezultat ogrzewania nie ucieka na zewnątrz, a przez szpary nie przenika chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – postaw na dobrze izolowane okna drewniane

Kupując nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na następny istotny parametr – stopień tłumienia hałasu. Wybierzmy dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w mieszkaniu. Bardzo ważne są także profesjonalne uszczelki okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Innowacyjna technologia gwarantuje wyciszenie niechcianego zgiełku i optymalny komfort cieplny w mieszkaniu, warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]