Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Branża budowlana

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych Limanowa, odwiedź ten adres

Okna wykonane z drewna najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny materiał daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak wygląd jest istotną zaletą tych produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który buduje materiał ten. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają rozmaity wygląd, kolory czy inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest więc świetnym produktem do produkcji różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia wielkie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania zabytkowych budynków, doskonale sprawdza się także w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać fakt, iż znanych jest wiele znakomitych metod wydłużania trwałości okien z drewna, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV czy plastiku.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]