Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Branża budowlana

Wejdź na http://domygoralskie.com/realizacje.html żeby dowiedzieć się, kto wykonuje projekty domów góralskich

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez budynki ceglane. Obecnie na szczęście zauważyć można to, iż zainteresowanie nimi stopniowo rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele atutów. Najistotniejszym jest z pewnością wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są budowane tylko z odnawialnych surowców. Drewno może także absorbować fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, co powoduje, że ich lokatorzy wydajniej sypiają i chronią układ oddechowy.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są oczywiście te przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, zaś styl ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym guście. Nierzadko także widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl którego został wzniesiony. Z tego powodu decydując się na podobne wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze realizacje architekta i przeczytać, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, że nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze również dowiedzieć się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]