Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Branża budowlana

Jeśli chcesz zamówić baseny, koniecznie wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia również ogród czy halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Tego typu elementów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]