Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Branża budowlana

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/zjjde5j

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale takie postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można także solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń i stropów żelbetowych. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]