Zalety okien skrzynkowych

Branża budowlana

Jeśli szukasz okien skrzynkowych, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz pałacach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej montowane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często dzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i przed laty służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – na przykład chatach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, powinny być zrobione z właściwego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę czy modrzew, lecz od niedawna ich producenci stosują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się wszak dużo bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i skrajnych mrozów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]