kantor internetowy, wymiana walut online

Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Finanse i rachunkowość

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs wymiany

Działanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest przede wszystkim to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłego dnia. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta terminie czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie komfort w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz znaczną swobodę w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je też osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby uczące się lub zatrudnione poza granicami Polski. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.