kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Finanse i rachunkowość

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w najbliższym banku bądź w kantorze – te ostatnie nadal działają hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo przekształcającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Plusy kantoru wymiany walut przez internet

Działanie kantoru online jest jednakowo proste jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezmiernie istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą także kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, gdy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie niezależność w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich też osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski oraz osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]