Kredyt inwestycyjny – kredyt na rozwój przedsiębiorstwa

Finanse i rachunkowość

Nawet przedsiębiorstwa, które notują duże zyski, nie zawsze dysponują środkami wystarczającymi do finansowania swoich planów. Gdy na przykład potrzebne jest zaangażowanie znacznej sumy na rozbudowę firmy czy zakup nowego sprzętu, może się okazać, że nawet olbrzymie, prężnie działające przedsiębiorstwo nie posiada tyle środków na koncie, by móc sobie na to pozwolić, mając kapitał ulokowany wyłącznie w majątku firmy. W takich przypadkach z pomocą przychodzi kredyt inwestycyjny, opcja, którą ma dla swych klientów duża część banków.

Kiedy przydaje się kredyt inwestycyjny?

Oferta takich kredytów przeznaczona jest dla firm, które zamierzają wdrożyć w swej działalności zmiany mające doprowadzić do powiększenia majątku firmy. Przedsięwzięcia takie, które określane są pojemnym mianem inwestycji, mogą być różne: wdrożenie innowacyjnych technologii, zakup nowych maszyn czy wznoszenie budynków. Najczęściej na inwestycje tego typu potrzebne są relatywnie wysokie sumy, ale duża część instytucji finansowych gotowa jest udzielać takich kredytów z długim okresem spłaty oraz z korzystnym okresem karencji. Rozeznanie się jednak w dostępnych ofertach może być problematyczne i angażować wiele czasu, a w biznesie czas to zyski. Wyzwanie to warto więc powierzyć fachowemu pośrednikowi, który niezwłocznie wyszuka najkorzystniejszą ofertę.

Skorzystaj z pomocy pośrednika, zaciągając kredyt inwestycyjny?

Skorzystanie z pomocy doświadczonego pośrednika w kredytowaniu z pewnością pozwoli oszczędzić wiele czasu i sił. Przede wszystkim jednak można mieć gwarancję, iż specjalista posiadający obszerną wiedzę na temat propozycji różnych banków i ich szczegółów, wybierze ofertę najkorzystniejszą dla danego przedsiębiorcy. Analizując wszystkie aspekty, pośrednik znajdzie dla klienta kredyt inwestycyjny, który będzie najbardziej odpowiadał jego potrzebom, warunkom finansowym i możliwości spłaty. Pomaga mu w tym wieloletnia praktyka oraz doskonałe zorientowanie w mechanizmach działania banków, a to walory, jakimi nawet najbardziej wytrawni przedsiębiorcy rzadko dysponują.