Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Finanse i rachunkowość

Istotne informacje o tym, czym jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest generalnie stosunkowo prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie ewentualnych błędów często przydarzających w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie przychodzących opłat – atuty usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi PM Bank i BNP Paribas) wypada rozważyć jego wdrożenie w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje około 100 faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]