Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Finanse i rachunkowość

Sprawdź kurs euro kantor na topfx.pl/kurs-wymiany-eur.

Euro to dość młoda waluta, bo w formie banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona obecnie obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów należących do UE. Polska jeszcze nie spełnia kryteriów, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to zaciągając w niej kredyt lub też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro – ujednolicona waluta ułatwia prowadzenie biznesu i podróżepo Europie

Wprowadzenie euro w krajach przynależących do UE w znacznym stopniu uprościło życie większości obywateli Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza przecież mniejsze komplikacje z oszacowaniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem powodu możliwych wahań kursów między walutami często mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę przemieszczania się rezydentów państw członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Dziś potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy płatności.

W kantorze online od ręki poznasz kurs euro

Polska, mimo przynależności do UE od maja 2004 roku, do tej pory nie spełnia wszelkich wytycznych dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a jednocześnie też szybko wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna i wygodniejsza, gdyż można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.