Czy warto zapisać się na kurs górski?

Hobby i rozrywka Kształcenie Turystyka

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ odnajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są piękne. Praktycznie co parę tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy kochają góry wysokie i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą metodą, żeby posiąść istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są potrzebne w przypadku najrozmaitszych niespodziewanych sytuacji. Kurs omawia też zasady właściwego zachowania się podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma duże doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w bardzo małych grupach, które z reguły mają nie więcej niż sześć osób. W efekcie przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]