kurs malowania akwarelami

Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Hobby i rozrywka Kształcenie

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem artystycznego przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak tylko pasja albo droga do zrelaksowania się po trudnym dniu w pracy i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, radzimy zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – dla początkujących twórców i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Obraz wydaje się bardzo lekki i prosty do osiągnięcia, lecz wpływ ma na niego sporo czynników, o których młody twórca zazwyczaj nic nie wie. Sporą rolę w samym toku tworzenia ma też koincydencja – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby od lat biegłe w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczone o tym, że praca zawsze będzie dokładnie taka, jak planowały. Kurs malowania akwarelami to wspaniałe miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz zdobyć pomocne podstawowe informacje nieodzowne do rozwinięcia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu radośnie widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają cechy farb akwarelowych, różne techniki ich używania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd dzieła.

Atuty zapisania się na kurs malarstwa akwarelami

W czasach ogólnodostępnego internetu to nie problem odnaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są zalecenia, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Te korekty pomagają szybciej zdobyć warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Oprócz tego praca w grupie ludzi o analogicznych zainteresowaniach formuje miłą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w ośmielaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej ocenie dzieł innych kursantów, umożliwia potem krytycznie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]