Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Hobby i rozrywka Turystyka

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta wycieczek dla aktywnych, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, aby zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – perfekcyjna sposobność, aby zdobyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą poznać różne rejony świata i naszej ojczyzny od kompletnie innej strony. Program takich podróży jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie zazna z pozycji wygodnego leżaka na balkonie wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych wrażeń to także kapitalna sposobność, żeby nabyć kolejne umiejętności, gdyż nierzadko łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania mechanizmów właściwego zachowania się na danym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie zejścia lawiny. Należy również dodać, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na wyprawach dla aktywnych zobaczysz ciekawe rejony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać miejscowe parki narodowe, Etnę i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu poradzą sobie również w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]