Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Instalacje dla przemysłu

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza kanałowego, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Przekonajmy się jak działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do zwykłych zastosowań

W sprzedaży znajdziemy dużo urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Sprawdzają się na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych oraz w gęsto uzbrojonych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być montowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – diody LED

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy ma 4 oddzielne wejścia – na przykład VHF lub UKF(FM). Sprzęty mogą być wyposażone w technologię niwelującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu LTE. W zależności od modelu ma także 3-4 dedykowane filtry UHF – działające z kanałami k.21-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w niezależne zasilacze i kontrolki sygnalizacyjne.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]