nadajnik optyczny

Jaką funkcję pełni nadajnik optyczny?

Instalacje dla przemysłu

Ze względu na fakt, że niemal wszyscy korzystamy z instalacji telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być naprawdę bezpieczne. Nie może zatem zaskakiwać, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – jedynie tak osiągalne jest zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Głównymi podzespołami są rzecz jasna kable, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych podzespołów właściwe funkcjonowanie sieci nie jest możliwe. Takimi istotnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane informacje są tak przekazywane kablami, a następnie odbierane przez dekoder, żeby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już inne technologie.

Nadajnik optyczny – gdzie nabyć?

By instalacja była efektywna oraz bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać tylko elementy najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję powinien działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go kupić należy wiedzieć jeszcze podczas planowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym montażem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w przypadku trudności w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]