Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Instalacje dla przemysłu

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB T? Zobacz tu.

Oglądanie TV jest dzisiaj codziennością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej herbaty i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał jest tak nikły, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że jakość sygnału jest tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Użycie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy znacznie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w wypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał tylko wybranych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]