
Stacja czołowa – jak to działa?
Dalsze informacje o stacji czołowej.
Stacja czołowa to moduł, który służy do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To kluczowy punkt, który skupia różne urządzenia służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem sprawnie funkcjonującą całość. Dowiedz się, z jakich elementów składa się stacja czołowa i w jakich miejscach zazwyczaj jest wykorzystywana.
Stacja czołowa – właściwa transmisja dźwięku i obrazu
Stacja czołowa wykorzystywana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w apartamentowcach, hostelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transmituje ona połączenie do pojedynczych telewizorów. Jednym z zasadniczych modułów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTVD CI1.
Stacja czołowa – przenosi informacje do końcowych odbiorców
Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne wydatki. Dużo komponentów składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Kompleksowy system antenowy osiągamy poprzez połączenie różnych komponentów.
Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]