Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

IT Marketing

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Lecz co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Co to jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.