Food pairing – odkryj nowe połączenia smakowe

Kształcenie Tematyka żywnościowa

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących food pairing? Zajrzyj na https://bit.ly/2WypYOC

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych połączeń smaków, nie oznacza to, iż zestawianie ze sobą potraw, które na pozór wcale do siebie nie pasują, nie może przynieść interesujących i, co ważne, apetycznych rezultatów. Odkrywamy to na każdym kroku. Silne oddziaływanie na nasz smak miało ewidentnie otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne, a także możliwość zakupu niedostępnych dotychczas w naszym kraju artykułów spożywczych. Dzięki temu choćby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie dziwi. Ci, którzy zasmakowali w niecodziennych fuzjach aromatów chętnie rozpoczynają własne eksperymenty i samodzielnie szukają coraz to bardziej nietuzinkowych kombinacji. Aby te jednakże dały pozytywne skutki, wypada uprzednio wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – sztuka łączenia ze sobą smaków

Jeśli pragniemy, by nasze kulinarne przygody rzeczywiście stały się źródłem uniesień oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych wrażeń, trzeba postępować zgodnie z regułami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są wyłącznie wskazówkami, o których nie wolno zapominać, żeby aromaty mieszają się w harmonijną, chociaż nieprzeciętną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za kompletnie do siebie niepasujące. Wszelkie reguły food pairingu są tymczasem wnikliwie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości poszczególnych składników w stosowanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, lecz także napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Do uprawiania food pairingu wymagane są bujna fantazja oraz instynkt, jednak to nie one będą kluczowe. Dużo bardziej jest istotna teoretyczna wiedza z zakresu zawartości rozmaitych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Tym samym trafnym posunięciem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – głównie dlatego, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa przeważnie kilka godzin.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]