Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Kształcenie Tematyka żywnościowa

Na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/ znajdziesz korzystną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – przystrajać ciastka czy wybierać i przynosić składniki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czy warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. Podczas kursu dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności. A przy tym wspaniale się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, wybieranie i mieszanie składników i ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów – to wszystko powoduje, że maluchy z zapałem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, jest to zatem doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla niesfornych pociech

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. W trakcie kursu dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić wyborny makaron na słodko lub słono, albo podjąć próbę upieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również smaczną deser – mus z mascarpone i lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to świetna metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych potraw niesie dzieciom dużo satysfakcji. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w ozdabianiu tortu lub pieczeniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i odpowiednie nastawienie do maluchów.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]