Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Kształcenie

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie kursu Blender 3D? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na domin-krakow.pl.

Świat rysunku bez ustanku się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik na rzecz wykonywania swoich prac tylko w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale też odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie wielkich kosztów – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który zarazem jest całkowicie darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz bywa niesłychanie irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne osobom, które dopiero odkrywają program Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta doradzając, które detale warto poprawić i proponując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w niewielkich zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i cenioną głównie w świecie projektowania, gier komputerowych i filmu. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich kursów to po prostu artyści i hobbyści chcący spróbować nowych form wyrażania siebie lub rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]