Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Kształcenie

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - w tym miejscu przeczytasz o najlepszej ofercie

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ dużo elementów – w głównej mierze fakt, że są to niesłychanie interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest adresowana do osób dysponujących co najmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, a także architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w stworzeniu pracy, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i historia sztuki

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale także porady profesjonalistów, które pozwolą przyszykować się należycie do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku lub za granicą). Kursanci mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego dowiedzą się, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]