Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Kształcenie

Digital painting Photoshop. Uzyskaj więcej informacji na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Znając te realia wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się poznać znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym narzędzie ilustratorów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

W praktyce uczenie się digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz niezbędne metody stosowania pędzli, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]