Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

Ochrona i bezpieczeństwo

Sprawdź, gdzie kupić znaki BHP.

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnorodnych mechanizmach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]