Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Sport, hobby, rekreacja Turystyka

Trekkingi Himalaje - w tym miejscu poznasz korzystną ofertę.

Himalaje wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa też samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]