Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Hobby i rozrywka Sport, hobby, rekreacja

Relaks na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w Polsce od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje nowych zwolenników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to świetna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to też świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.