Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Sport, hobby, rekreacja Turystyka

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta wyjazdów trekkingowych, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników z najlepszą sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Karpaty Wschodnie. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]