Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Sport, hobby, rekreacja Turystyka

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej takie kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak szlaki, z którymi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, czyli buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc dobrego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to powoduje, iż niezbędne stają się sprzęty umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, które gwarantują przyczepność również na ośnieżonych trasach – a na wysokich górach spotkać je można także latem. Na wysokich podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są właściwe umiejętności – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie przebyć trasę.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]