Kilimandżaro wyprawa

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Sport, hobby, rekreacja Turystyka

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych doznań na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów wabią przede wszystkim niesamowite widoki, znikające już lodowce, a także możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zrobić zapas leków zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]