Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Sport, hobby, rekreacja Turystyka

Szukasz najlepszej oferty wypraw? Nie zwlekaj! Skieruj się w to miejsce

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]