Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Turystyka

Na visitmalopolska.pl dowiesz się więcej o najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, kultowe i nowe, lecz z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Piękne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny pejzaż – przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie jedynie laików, lecz również uznanych alpinistów i himalaistów.