Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Turystyka

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta skitur, wejdź na www.exploruj.pl.

Większa część osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla obytych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w górskiej chacie z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich czaru podczas dość intensywnych, ale niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Gdzie wyjeżdżają entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]