Chirurg stomatolog – jak uniknąć problemów?

Usługi Zdrowie

Nie wszystkie choroby zębów możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w przypadku potrzeby wstawienia implantów lub koron, znacznych ubytków zębów, uszkodzeń kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub owrzodzeń. Które metody są jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma też atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy między innymi w sieci lub w gronie przyjaciół.