Dostosuj się do zmian na rynku pracy – o coachingu kariery

Usługi

Potrzebujesz skontaktować się z doradcą zawodowym Kraków? Skieruj się tu

Profesjonalne doradztwo zawodowe umożliwia ujawnienie Twoich mocnych stron i spożytkowanie ukrytego potencjału. Czy warto zainwestować w swoje kompetencje zawodowe? Na czym polega coaching kariery?

Coaching kariery – szkolenia z autoprezentacji oraz prawidłowe opracowanie dokumentów oraz szkolenia z umiejętności miękkich

Coaching kariery przeprowadzony z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które ledwo co rozpoczęły swoją karierę, ale też wieloletnim pracownikom, którzy przygotować się do zmiany pracy, lękają się transformacji na rynku bądź starają się przetrwać reorganizację w przedsiębiorstwu. Wykwalifikowany coach kariery pomaga na kliku płaszczyznach – uczy jak przygotować się do rozmowy o pracę i zwycięsko przejść rekrutację oraz jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które przydają się w życiu zawodowym. Coach kariery zajmuje się także pomocą w właściwym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, portfolio osiągnięć bądź CV, tak, by wzbudziły ciekawość u ewentualnych pracodawców, a przez to podniosły szansę na to, że kandydat będzie zaproszony na na dalsze etapy rekrutacji. Nie bez znaczenia jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracają uwagę rekruterzy.

Kto może zyskać na coachingu kariery?

Pragniesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, żeby wreszcie osiągnąć uznanie na rynku pracy? A może zamierzasz zmienić branżę, lecz nie masz pewności, jaka praca przyniesie Ci radość i równolegle wysokie dochody? Coaching kariery sprawi, że ujawnisz swoje silne i słabsze strony, zaczniesz posługiwać się skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny doradca zawodowy wspomoże też kierowników wyższego stopnia oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników szukającym fachowego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do zdefiniowania potrzeb doradczych – na tym etapie ustala się, czego oczekuje uczestnik, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z coachem kariery pozwoli uzyskać zamierzony cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]