Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Usługi Zdrowie

Zapalenie miazgi, zaawansowana próchnica, złamanie zęba, martwica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u większości pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego rodzaju terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zębowego metalem szlachetnym, ceramiką, cementem szkło-jonomerowym bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie udane są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Pozwala to dentyście na głębokie oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już potrzebne.