Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Usługi Zakupy

Stal nierdzewna posiada mnóstwo istotnych właściwości powodujących, iż znajduje rozległe zastosowania. Jej nadrzędna zaleta to z oczywiście odporność na korozję, która nie tylko gwarantuje trwałość wyprodukowanych z niej sprzętów, ale również umożliwia im styczność z zawilgotniałymi materiałami oraz wodą. Poza tym stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a listę jego plusów zamyka nieporowata powierzchnia uniemożliwiająca rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla licznych sektorów przemysłu

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne oraz Stabilność chemiczna czynią ze stali nierdzewnej idealny budulec dla branży spożywczej. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często używane przez zakłady przetwórcze, które używają ich w procesie produkcji, a następnie składowania artykułów spożywczych. W browarach oraz piekarniach wyroby ze stali nierdzewnej użytkuje się w charakterze pojemników fermentacyjnych. Stop ten jest również używany chętnie w branży kosmetycznej i przez przedsiębiorstwa działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji rozcieńczalników, paliw i pozostałych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – elegancka piękny design w domu

Wytrzymałość na złe czynniki atmosferyczne (wilgotność, kwaśne deszcze oraz wysokie i niskie temperatury) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale nadają się użytku w warunkach zewnętrznych (np. jako elementy balkonowe) oraz na basenach (jako barierki i drabinki). Ze względu na przyciągający wzrok wygląd, równie dobrze prezentują się także w wewnętrznych częściach obiektów budowlanych – m.in. na klatkach schodowych. Prócz tego jałowość stali nierdzewnej pozwala na stosowanie jej w gabinetach medycznych oraz lecznicach.