Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Usługi

Na tej stronie poznasz korzystną ofertę przyjęcia komunijnego.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, gdyż to zwykle pierwsza rzeczywiście duża impreza dla rodziny, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, żeby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Wynająć salę na komunię czy wyprawić obiad w domu?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie przypadki. Przyjęcia z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy do kilkudziesięciu gości, toteż często organizowane są w restauracjach i salach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować najładniejszy lokal, należy wziąć się za poszukiwania sali, jak tylko będzie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może być także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, zatem opłaca się wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunię. Niezbędne jest również to, aby sala na komunię zlokalizowana była tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – prezenty, sesja zdjęciowa, animator

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować prześliczne, zadbane wnętrza. Kolejną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo zabawki militarne czy quada.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]