Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Usługi

Zamów catering świąteczny na lastrada.pl.

Boże Narodzenie to okres, który spędza się głównie z bliskimi, lecz imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Częstokroć personel firmy przygotowuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie przygotowane potrawy, jednakże w dużych zakładach pracy ten model działania często nie jest efektywny. Żeby więc pomóc sobie w kwestii planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych w niewielkim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – tradycyjne dania i pyszne frykasy

Naturalnie na wigilijnym stole muszą pojawić się standardowe świąteczne dania. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupiący filet z pstrąga bądź karpia, a także zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj podawane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez przekąsek na chłodno, między innymi bez sałatki jarzynowej lub śledzia w śmietanie. Powinno się również zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy puszysty sernik, makowiec albo kutię z miodem.

Catering świąteczny w firmie – wybierz dania, które wszystkim smakują

Za planowanie Wigilii w firmie należy wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy ustalić datę wydarzenia i porównać go z planem urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne określenie prawdopodobnej liczby gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią ilość porcji. Warto omówić z załogą menu i wespół zdecydować się na te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest też to, by ustalić czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]