Jakie usługi świadczy prywatny detektyw?

Usługi

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Postanawiamy o ich wynajęciu nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają pomocne także dla przedsiębiorców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy zatrudniony będący na zwolnieniu lekarskim naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w podaniu o pracę nie zostały zakłamane. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności winien posiadać detektyw i w rozwiązaniu jakich spraw może nam pomóc.

Detektyw – zawód tylko z licencją

Nie wszyscy mogą pracować jako detektyw. Żeby legalnie działać w tym zawodzie, należy dysponować stosowną licencją, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby podchodzące do testu muszą również spełnić wcześniej określone wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa któregoś z krajów należących Unii Europejskiej, świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji oraz minimum średniego wykształcenia. Wymogiem jest również niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na detektywów muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach zwrócić się o pomoc detektywów?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi gdy podejrzewamy, że nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam także określić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co jest bardzo przydatne w przypadku spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.