Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Branża meblarska Usługi

W kuchniach, zakładach produkujących żywność i gabinetach lekarskich lub kosmetycznych niezwykle istotne jest utrzymanie absolutnej czystości. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur oraz użycia środków dezynfekujących, ale też odpowiedniego wyposażenia. Przybory i meble wykorzystywane w takich miejscach nie powinny pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać łatwe i dokładne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Wobec tego w miejscach, gdzie najważniejsza jest sterylność, idealnie sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – blaty, regały, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są nader często stosowane w piekarnictwie, zakładach przetwórstwa spożywczego oraz profesjonalnych kuchniach. W kuchniach bufetów bądź lokali gastronomicznych stosuje się m.in. blaty,regały do przechowywania produktów i stoły. Poza tym warto napomknąć o zmywakach i okapach, a także różnego typu stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania pieczywa. Optymalne wykorzystanie pomieszczenia ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich wykorzystaniem urządzić funkcjonalną kuchnię także na stosunkowo małej powierzchni.

Medycyna również używa mebli ze stali nierdzewnej

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu specjalne znaczenie mają stoły i regały umożliwiające sterylne składowanie narzędzi oraz preparatów używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym w stosunku do wyposażenia wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie higieniczny, są schludne i mocne.