Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Usługi

Lokal na chrzciny - tu poznasz pełną ofertę.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą dużą rodzinną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego dziecka, toteż troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było dopracowane. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych oraz znajomych. Poniżej otrzymasz parę porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrztu

Niegdyś chrzciny odbywały się wkrótce po urodzeniu dziecka, często wręcz w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższych malucha, więc są planowane z reguły 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu trzeba wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą podróżować do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach warto dodać prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do obliczenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie krępujmy się też zawiadomić, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina zazwyczaj stawia na zabawki, natomiast rodzicom lepiej posłużą użyteczne prezenty, jak np. wózek dla dziecka, ubranka oraz fotelik samochodowy.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziny malucha, skutkiem tego nie każdy uczestnik mszy w kościele mógł być zapraszany na odświętne przyjęcie. Obecnie obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców jest już normą. Przeglądając oferty lokali, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią rewelacyjnie przystrojone miejsce, ale również współpracują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis korespondujący z charakterem wydarzenia i który zapewni profesjonalną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na okres letni, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą bawić się na powietrzu, a fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest też taki dobór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak powrót biesiadników do wynajętego noclegu bądź domu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]